Villa Comunale Taormina

Villa Comunale Taormina

 

Niedaleko od największej atrakcji Taorminy, czyli starożytnego amfiteatru, znajduje się ogród miejski. Jest on usytuowany na nadmorskim tarasie, z którego rozpościera się widok na zatokę Naxos, panoramę miasta i górującą w oddali Etnę.  Park został założony dla angielskiej szlachcianki Lady Florence Trevelyan, która mieszkała w Taorminie od 1884r. Od 1922r. ogród jest własnością miasta. My byliśmy na Sycylii w grudniu, ale można się domyślać jaka to oaza chłodu dla odwiedzających Taorminę w nieco cieplejszym okresie. 

 

 

  1. Roślinność

W parku rosną wysokie rośliny: pinie, cyprysy oraz palmy, które stanowią główny szkielet założenia. Oprócz typowo śródziemnomorskiej roślinności, występują tutaj tropikalne gatunki flory Ameryki Południowej jak erytryna grzebieniasta czy puchowiec wspaniały (Chorisia). Spotkamy w ogrodzie także japońską aukubę. Kolejna grupą roślin, która buduje szatę roślinną parku to rośliny pnące, żywopłoty oraz rośliny kwitnące na rabatach.

 

 

  1. Architektura

Szczególną uwagę zwraca architektura ogrodu. Znajdziemy tutaj konstrukcje o arabeskowych ornamentach, zdobnicze pawilony oraz mozaikowe ścieżki. Do budowy były uzyte rozmaite materiały: kamień, rustykalne drzewo, cegła oraz skała wulkaniczna. Lady Trevelyan była z zamiłowania ornitologiem, dlatego w parku znajdziemy też ptaszarnie.

 

 


  1.  
  2. Cena i godziny otwarcia

Ogród dla zwiedzających jest dostępny od godz. 8 do zmierzchu.

Wstęp jest bezpłatny

 


  1.  
  2. Lokalizacja parku:

 

 

 

O autorze

Anna Szot

Hej! Witam na moim blogu.

Znajdziesz tutaj informacje o roślinach, inspiracje z podróży oraz praktyczne informacje przydatne w czasie budowania ogrodu. Projektując ogrody spotykam się z ciekawymi wyzwaniami, którymi będę się dzielić tu na blogu. W wolnym czasie zwiedzam różne zakątki Polski i Europy, gdzie lubię szukać inspiracji i ciekawych rozwiązań.

 

Instagram

Media społecznościowe