Targi Warsaw Home Green Days 2022

Targi Warsaw Home Green Days 2022

W minionym tygodniu miałam okazję odwiedzić targi ogrodnicze Warsaw Home Green Days

Jest to impreza organizowana w budynkach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. W planach miałam poznańskie targi Gardenia, jednak edycja z lutego w tym roku została odwołana. Co ciekawego można było zobaczyć na warszawskich targach?

Meble ogrodowe

Nowoczesne meble aluminiowe, drewniane, ze sznurka, rattanowe oraz pufy. Coraz częściej meble ogrodowe mają wyrazisty kolor, dzięki czemu mają charakterny wygląd.

 

Donice

Można było obejrzeć donice zarówno nowoczesne oraz postarzane. Zwiększa się tez coraz bardziej oferta świecących donic.

Nawierzchnie

Betonowe oraz ceramiczne płyty są najczęściej wybieranym materiałem na nawierzchnię tarasu. Na rynku jest coraz większy wybór ażurowych płyt, z których możemy projektować nawierzchnie przepuszczalne dla wód opadowych. Płyty betonowe pojawiają się w coraz ciekawszych kształtach.

Swoją ofertę prezentowali dystrybutorzy desek kompozytowych oraz z drewna egzotycznego. Jak się okazuje nie każde drewno  wymaga zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi. 

Zadaszenia tarasu

Osłonę przed deszczem czy słońcem możemy wykonać stosując żagle, rolety czy zadaszone pergole. Aluminiowe konstrukcje są wyposażone w dodatkowe sterowanie, dzięki czemu w ładną pogodę wpuścimy promienie słońca na nasz taras. 

Oświetlenie

Oświetlenie ogrodu jest niezwykle ważne w ogrodzie. Poza funkcjonalna kwestią, jak oświetlenie podjazdu czy obejścia wokół domu, dzięki rozplanowaniu lamp na ogrodzie przedłużamy okres korzystania z niego i wydobywamy urok roślin. 

RoŚliny

Na wydarzeniu zdecydowanie brakowało producentów roślin i oferty skierowanej do architektów i firm wykonawczych.  Na zewnątrz hali odbył się wiosenny kiermasz roślin, więc każdy mógł zakupić sadzonki i ozdoby wielkanocne.

Na wystawie podziwiać można było ekspozycję bonsai. Na miejscu prezentowane były techniki prowadzenia roślin. Takie warsztaty to źródło cennej wiedzy dla zainteresowanych tematem.

Dekoracje

Dekoracyjne ramy, fontanny, ażurowe panele to elementy, które coraz częściej pojawiają się na ogrodach u Klientów. Wykonane są z różnych materiałów - z tworzyw sztucznych, aluminium, stali lakierowanej oraz drewna.

 

Co do dalszych imprez zapowiedzianych na ten rok, z pewnością wybiorę się na poznańskie targi Gardenia na jesień (17-19 listopad).

A na razie czekam na maj i ogrody pełne różaneczników ;)

 

 

 

O autorze

Anna Szot

Hej! Witam na moim blogu.

Znajdziesz tutaj informacje o roślinach, inspiracje z podróży oraz praktyczne informacje przydatne w czasie budowania ogrodu. Projektując ogrody spotykam się z ciekawymi wyzwaniami, którymi będę się dzielić tu na blogu. W wolnym czasie zwiedzam różne zakątki Polski i Europy, gdzie lubię szukać inspiracji i ciekawych rozwiązań.

 

Instagram

Media społecznościowe