Ogród Pełen Lawendy

Ogród Pełen Lawendy

W okolicy Krakowa znalazłam kilka miejsc z polami lawendy. Niektóre to małe poletka oznaczone na mapach google jako atrakcja. Podróż tam jedynie w tym celu może rozczarować....

Dlatego podsyłam  miejsce gdzie nie tylko pospacerujecie pośród tych pachnących krzewów ale też zjecie lody lawendowe oraz wypijecie lemoniadę :) . Uprawa znajduje się ok. 40km za Krakowem w Proszowicach.

 

 

Pełnia kwitnienia lawendy to przełom czerwca i lipca. W Proszowicach posadzonych jest kilka odmian m.in. Hidcote Blue Strain oraz Munstead.  Ja trafiłam na końcówkę sezonu, dlatego część krzewów była już ścięta na suszenie. Ogród jest zlokalizowany na wsi, pośród pól, na pagórkowatym terenie. Na miejscu jest parking oraz jarmark - można kupić lemoniadę lawendową, miód, lody, suche bukiety, woreczki zapachowe, wianki, kosmetyki oraz przetwory.

 

 

 

Minusem jest duża popularność tego miejsca. Wykonanie sesji fotograficznej wymaga odrobinę cierpliwości i dobrego kadrowania aby nie uchwycić pozostałych osób na zdjęciu. Na miejscu mamy kilka krzesełek do zdjęć rozstawionych na polach. 

 

 

Ogród Pełen Lawendy to nie tylko tytułowe kwiaty - rosną tam też : miskanty, hortensje oraz liliowce. Na wejściu (przy drewnianych budkach) naszą uwagę zwrócił niebieski przegorzan. Wabi sporo owadów, to roślina miododajna :)

 

 

 

Na zwiedzanie ogrodu można przeznaczyć ok. 2h spokojnego krzątania się i robienia zdjęć. Dodatkowo wykorzystajcie czas na degustację lawendowych specjałów na stoiskach przy wejściu ;)

 


  1.  
  2.  
  3. Cena:
  4.  

Bilet wstępu do ogrodu kosztuje 9zł

 


  1.  
  2. Lokalizacja:
  3.  

Najlepiej dotrzeć tam autem:

 

 

O autorze

Anna Szot

Hej! Witam na moim blogu.

Znajdziesz tutaj informacje o roślinach, inspiracje z podróży oraz praktyczne informacje przydatne w czasie budowania ogrodu. Projektując ogrody spotykam się z ciekawymi wyzwaniami, którymi będę się dzielić tu na blogu. W wolnym czasie zwiedzam różne zakątki Polski i Europy, gdzie lubię szukać inspiracji i ciekawych rozwiązań.

 

Instagram

Media społecznościowe